Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

Podnikání - firemní finance

Firmy a podnikatelé - finance
Na začátku podnikání se finanční zajištění plánovaných aktivit stává nedílnou součástí podnikatelského plánu. Jaké jsou potřebné firemní finance a z jakých zdrojů je možné čerpat se dozvíte na této stránce věnované začátkům v podnikání a  financím. Rychlá půjčka online je určena spíše pro okamžité řešení osobních financí. Ale někdy prostě firemní finance chybí a není jiného řešení.

Zdroje vlastní
Mezi vlastní zdroje můžeme zařadit základní kapitál. Ten bývá ovšem před rozjezdem podnikání nízký a většinu potřebných nákladů pak nepokryje. Mezi další vlastní zdroje můžeme zařadit odpisy, zisk, tržby z prodeje majetku.

Cizí zdroje
firmě či podnikateli poskytují rychlejší rozvoj. Pokud vnější zdroje budeme využívat často, je třeba dávat pozor na růst jejich nákladů. Mezi nejvíce využívané cizí zdroje patří bankovní úvěry, dodavatelské úvěry, operativní leasing a obchodní úvěry.

Využitím cizích zdrojů se během začátků financování firmy nevyhneme. Je proto třeba postupovat obezřetně a zohledňovat výši budoucích zisků.

Zdroj: www.finance.cz

Tip - ušetřete za kanceláře ve vaší firmě
Potřebujete místo v atraktivní a reprezentativní lokalitě, kde můžete mít schůzku i s velkými klienty? Prestižní obchodní adresu? Zajištění přijetí všech telefonních hovorů a pošty? Pak je zde přímo pro vás určena virtuální kancelář.
Chcete ušetřit za sídlo společnosti, ale i přesto ho mít na prestižní adrese? Pak doporučujeme změnit sídlo společnosti.